Aranżujemy nowy dom – poszukaj inspiracji

kuchnia1Oto garść wskazówek, które wesprą was w trudnym zadaniu aranżowania czterech kątów. Każdy posiada własne wyczucie smaku, więc te porady są jedynie pewnym drogowskazem, zbiorem propozycji. Pamiętaj, że to ty spędzisz w tym mieszkaniu wiele lat, więc powinieneś przekazać aranżacji swój wyjątkowy charakter. Nikt nie powinien cię w tym wyręczać.

Aranżacje kuchni

W pomieszczeniu, w którym będziesz przyrządzał potrawy, warto zainstalować funkcjonalny barek. To fajny mebel, na którym wygodnie zjesz posiłki. Może także pełnić rolę separatora między pomieszczeniem kuchennym a dalszą częścią mieszkania. Jeśli chodzi o kuchnie, aranżacja może opierać się na przykład na motywach związanych z jedzeniem.

kuchnia2

W pomieszczeniu, w którym gotujesz potrawy, będzie świetnie wyglądała fototapeta z fotografiami warzyw i owoców. Pomyśl także o praktycznych półeczkach, na których będziesz trzymać przyprawy.

Aranżacja łazienek

Dobrze urządzona łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Muszą tam wejść wszystkie konieczne artykuły gospodarstwa domowego, jednocześnie pozostawiając trochę powierzchni do swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Wiele osób w łazienkach ceni sobie przytulność, dlatego powinieneś zapewnić dostateczne ogrzewanie. Ciekawą opcją są także puchate chodniki, po których bardzo komfortowo chodzi się boso.

lazienka1

lazienka2

Pokój dla dziecka

Nie zapominaj, że głównym pomysłodawcą wystroju tego pomieszczania powinien być sam dzieciak. To jego domena, więc pokój musi być urządzony zgodnie z jego wytycznymi. Spytaj malucha, jakie są jego ukochane bajki, jakich herosów z książek lub gier najbardziej lubi, która bajkowa rzeczywistość mu najbardziej się podoba. Podobnie jak w przypadku kuchni, tu również świetnie sprawdzą się wielkoformatowe fototapety, na którym będą przedstawieni ulubione postacie i krajobrazy dzieciaka. W pokoju dziecka zainstaluj światła, którym można swobodnie regulować natężenie. Wiele dzieci boi się zasypiać w ciemnościach, więc taka technologia może zapewnić im spokojny sen.

sypialnie1

sypialnie2