Pracownicy – co powinieneś im zagwarantować? Jak zatroszczyć się o ich dobre samopoczucie w miejscu zatrudnienia?

Pracownicy – co powinieneś im zagwarantować? Jak zatroszczyć się o ich dobre samopoczucie w miejscu zatrudnienia?

Zarządzasz firmą? Jesteś dyrektorem? Wobec tego prócz zabiegania o interesy przedsiębiorstwa koniecznie powinieneś interesować się również podwładnymi. Pamiętaj, iż nie jest to tylko Twoja dobra wola, lecz również powinność. Nawet zasady wskazują, o co należy się zatroszczyć i co zagwarantować pracującym ludziom. Chociażby wyposażenie w miejscu pracy. W jednym z pomieszczeń powinieneś zaaranżować pokój socjalny.

suszarka do rąk

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Tam mają się znaleźć sprzęty takie jak lodówka, mikrofalówka czy też czajnik. Jest to miejsce, w jakim pracownicy mogą odetchnąć, zrelaksować się, udać się na chwilę wolnego. W końcu w przeciągu ośmiu godzin każdy ma potrzebę zjedzenia czegoś lub też wypicia kawy albo herbaty. To jak najbardziej naturalne i Twoim zadaniem jest zapewnienie podwładnym wskazanej możliwości. Dzięki temu poziom jakości ich pracy z pewnością cię pozytywnie zadziwi, co dobrze wpłynie na zyski i wizerunek firmy w oczach klientów. Pamiętaj także, że następną Twoją powinnością jest zagwarantowanie załodze dostępu do czystej wody do picia – czy to w dystrybutorze, czy może w butelkach. Niestety ta z kranu się nie liczy.

Ważne jest także wyposażenie innych pomieszczeń. Chociażby łazienek. Muszą być posprzątane, schludne, a także powinny się w nich znajdować produkty takie jak mydło, papier toaletowy czy też suszarka do rąk. Jeśli chodzi o tę ostatnią to polecamy producenta dyson airblade – są świetnie wykonane. Choć rzecz jasna urządzenie to nie jest obowiązkowe, zupełnie wystarczą ręczniki papierowe. Również wygląd pokoi biurowych jest niesłychanie ważny. Zapewnij każdemu z pracowników swoje biurko, komfortowe krzesełko (najlepiej te regulowane), porządne światło, dzięki któremu wykonywanie obowiązków nie będzie miało złego wpływu na zdrowie pracowników.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj – nie jest dobrze oszczędzać na ludziach. Przecież oni sami znakomicie spostrzegają, w jaki sposób ich traktujesz. Jeśli się będą czuli szanowani i cenieni, to odwdzięczą Ci się pracą na najwyższym poziomie, staraniami. Jeżeli jednak ich zlekceważysz – to będzie zupełnie na odwrót, a przy pierwszej okazji poszukają innego pracodawcy. W Twoim interesie w takim razie jest, by zachować z nimi właściwe stosunki.

Similar Posts
Jacuzzi to przyjemna oferta po calutkim dniu
Jacuzzi to przyjemna oferta po calutkim dniu
Jacuzzi mamy szansę posiadać w swoim domu

Jeśli chcemy mieć możliwość odprężenia się po trudnym dniu i skorzystania...
Nowoczesne i nadzwyczaj interesujące sposoby na aranżacje każdego pokoju
Nowoczesne i nadzwyczaj interesujące sposoby na aranżacje każdego pokoju
Znalezienie sposobu na piękną aranżacje własnego domu to w tej chwili problem. Niełatwo jest zorientować się w...
Odpowiednio dobrane wyposażenie domowych wnętrz – czytaj na ten temat  więcej
Odpowiednio dobrane wyposażenie domowych wnętrz – czytaj na ten temat więcej
W naszej kuchni, czy łazience kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o wystrój mają zarazem meble, jak i armatura, czy inne...